O nás

Jsme ...

… pražírna výběrové kávy z jihu Čech. Začali jsme od píky a postupně vylepšujeme, rozšiřujeme, ale hlavně objevujeme nádherný svět výběrové kávy. Chceme, aby byl pro vás každý šálek výběrovým zážitkem.

Najdete nás na následujících internetových službách. Budeme rádi za vaše recenze na jakékoliv z nich:
Kudy z nudy | Facebook | Instagram | Seznam.cz Firmy.cz Zboží.cz | Google Mapy Google | Heuréka.cz

pražírna

Výběrový zážitek v šálku je tvořen hlavně na kávové farmě, péčí farmáře a terroirem dané oblasti. Upřímně, na přímý nákup od farmáře jsme příliš malí. Spolupracujeme proto s vybranými prostředníky, kteří propojují farmáře s pražírnami.

Srdcem naší pražírny je pražička Coffee Tech Engineering z Izraele. Jde o profesionální pražičku o kapacitě 7kg. S tímto strojem dokážeme efektivně modulovat pražící profil individuálně pro každou kávu. S profily si hrajeme tak, aby byl zážitek z výsledného nápoje jak jinak, než … výběrový.

Náš pražič Míra je členem Specialty Coffee Association a v roce 2021 získal certifikát Advanced Coffee Roasting.


kafe krámek

Čím dále více chyběla možnost ochutnat kávu Café Monte Cintu tak, jak by slušelo výběrové kávě.  Po více jako roční zkušenosti se stánkem po různých trzích a food festivalech jsme otevřeli kafe krámek, espresso bar na strakonickém Velkém náměstí.

Středobodem krámku je La Marzocco FB80 ve dvojhře s mlýnky VA Mythos One a Mazzer Kony. Kromě espresso nápojů nabízíme batch brew na hipsterský mašině 3TEMP, hand brew a další kávové i nekávové nápoje. Samozřejmostí je balená zrnková káva.


partneři
Kavárníci, cukráři, pekaři a další podnikavci, rádi si s vámi popovídáme. Třeba z toho vypadne nějaká ta spolupráce. Mrkněte na stránku Velkoobchod.

Dejsikousek

Lidická 1081, 386 01 Strakonice
instagram: dejsikousek
fb: dejsikousek


Dvě buchty

Rolnické náměstí 5/1, Plzeň – Lobzy
web: www.dvebuchty.cz
instagram: dve2buchty
fb: dve2buchty


Elegantní dort

Hoštice u Volyně 49, 387 01 Hoštice
web: www.elegantnidort.cz
instagram: elegantnidort
fb: elegantnidort


Sůl a řepa

Bavorova 20, 386 01 Strakonice
web: www.sularepa.cz
instagram: sulrepa_official
fb: Sůl a řepa